reklama

Jak czynić dobrze z Bożą Opatrznością? Ks. prałat Władysław Zązel poprowadzi dzień skupienia w Świątyni Opatrzności Bożej

reklama
Jak czynić dobrze z Bożą Opatrznością? Ks. prałat Władysław Zązel poprowadzi dzień skupienia w Świątyni Opatrzności Bożej
Świątynia Opatrzności Bożej
ul. Hlonda 1, Warszawa
Kiedy: 2024-04-13
Czas trwania: 10:00 - 14:00
Koszt wstępu: bezpłatnie

Przypadający w okresie wielkanocnym dzień skupienia będzie połączony z Mszą św. dziękczynną za dar życia. W sobotę 13 kwietnia usłyszymy konferencję ks. Władysława Zązela pt. „Jak czynić dobrze z Bożą Opatrznością?”.

Dzień skupienia rozpocznie się tradycyjnie Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz wspólną modlitwą różańcową. „Różaniec świętych – nie jesteś sam” zapoczątkowany 4 lata temu jednoczy codziennie wiele tysięcy osób. We wszystkich zanoszonych w tej modlitwie intencjach orędują pod wodzą Maryi polscy święci i błogosławieni, których relikwie znajdują się w wilanowskiej Świątyni.

Kulminacyjnym punktem dnia skupienia będzie uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar życia z udziałem kustosza Sanktuarium ks. Tadeusza Aleksandrowicza oraz ks. prałata Władysława Zązela.

Do kosza z intencjami nadesłanymi przez Darczyńców z całej Polski, który zostanie ofiarowany w darach ołtarza podczas Eucharystii, można dołączać osobiste Akty Dziękczynienia i Zawierzenia Bożej Opatrzności. Akty są dostępne w Świątyni w ekspozytorach przy świecznikach.

PROGRAM 15. DNIA SKUPIENIA
• 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i Pojednania
• 10.30 Modlitwa „Różaniec świętych – nie jesteś sam”
• 11.00 Konferencja ks. Władysława Zązela: Jak czynić dobrze z Bożą Opatrznością?
• 12.00 Msza św. dziękczynna za dar życia
• 13.00-13.30 Święcenie dewocjonaliów

Osoby, którzy nie będą mogły przybyć do wilanowskiego Sanktuarium, mogą uczestniczyć w niej duchowo poprzez transmisję online dostępną w serwisie Centrum Opatrzności Bożej: https://www.centrumopatrznosci.pl/codzienna-transmisja-mszy/

Do 12 kwietnia 2024 r. w serwisie: https://www.centrumopatrznosci.pl/15ds/ można także złożyć intencje, które zostaną przekazane podczas Eucharystii jako dary ołtarza.


******
Ksiądz prałat Władysław Zązel urodził się w Dębnie Podhalańskim. W 1967 r. z rąk abpa Karola Wojtyły przyjął święcenia kapłańskie. Przez 35 lat był proboszczem w parafii w Kamesznicy. Ks. Zązel jest rekolekcjonistą i diecezjalnym duszpasterzem środowisk trzeźwościowych. W latach 80. XX w. zapoczątkował akcję wesel bezalkoholowych, a „Wesela Wesel” stały się ogólnopolskim ruchem małżeństw propagujących trzeźwość w rodzinach. W 1981 r. wspólnie z ks. Józefem Tischnerem został kapelanem Związku Podhalan. O takich ludziach, jak ks. Zązel, mówi się, że wszystko robią z pasją. Występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Od lat prowadzi cykl „Na progu dnia” w Radiu Katowice. W 1998 r. został uhonorowany tytułem „Osobowość Podbeskidzia”. W 2011 r. ukazała się książka-wywiad z nim pt. Zawsze z góralami…
*******
Dni skupienia zainicjowane w 2017 roku w Świątyni Opatrzności Bożej, są propozycją stałej formacji duchowej nie tylko dla wciąż rosnącej Wspólnoty Darczyńców Providentia Dei, ale także dla wszystkich poszukujących pogłębienia swojej wiary.

Dni skupienia odbywają się w wilanowskim Sanktuarium dwa razy w roku: na wiosnę i na jesieni. Ich tematyka jest związana ściśle ze zgłębianiem istoty Bożej Opatrzności.

W gronie kapłanów głoszących nauki znaleźli się do tej pory tacy znani kaznodzieje, jak: ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. dr hab. prof. UKSW Tomasz Stępień, o. prof. dr hab. Leon Nieścior OMI, ks. infułat dr Jan Sikorski, o. Piotr Szczepański OFMConv., ks. Tomasz Bieliński, ks. prof. Robert Skrzypczak, ks. Andrzej Persidok, ks. Piotr Celejewski, o. Krzysztof Pałys OP, ks. Tomasz Jaklewicz, o. Damian Sochacki OCD. Podsumowaniem każdej konferencji jest zapis wygłoszonej nauki oraz homilii wydany w formie kieszonkowej poręcznej książeczki.



reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM