reklama

Newsy

Ceramidy w letniej pielęgnacji skóry - Dlaczego warto na nie postawić?

reklama
Ceramidy w letniej pielęgnacji skóry - Dlaczego warto na nie postawić?
2024-07-12

Lato to czas, kiedy nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Mowa, chociażby o promieniowaniu UV, wysokich temperaturach, wietrze czy chlorowanej wodzie z basenów. W takich warunkach skóra może łatwo ulec przesuszeniu, podrażnieniom oraz uszkodzeniom. To natomiast negatywnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Aby skutecznie zadbać o skórę latem, warto sięgnąć po ceramidy. Jak jednak działają?

Ceramidy - Co to jest?

Ceramidy to lipidy, czyli tłuszcze, które naturalnie występują w warstwie rogowej naskórka – najbardziej zewnętrznej warstwie skóry. Stanowią one około 50% składu tej warstwy, co podkreśla ich kluczową rolę w funkcjonowaniu skóry. Można powiedzieć, że właściwie działają one jak "cement" łączący komórki skóry (korneocyty), tworząc barierę ochronną. To właśnie ona zapobiega utracie wody i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak wiadomo, wysokie temperatury i ekspozycja na słońce mogą prowadzić do odwodnienia skóry. To natomiast sprawia, że staje się ona sucha, matowa, jak również podatna na podrażnienia. Ceramidy zatrzymują wilgoć w skórze, tworząc barierę, która zapobiega jej ucieczce. Dzięki temu skóra pozostaje miękka, elastyczna i dobrze nawilżona. Jest to zdecydowanie szczególnie ważne latem, kiedy łatwo o przesuszenie ze względu na warunki atmosferyczne, z jakimi się mierzymy.

O tym, jak ważna jest dbałość o skórę latem bardzo dobrze wiedzą sportowcy, którzy muszą wówczas wystrzegać się na przykład odparzeń. Jeśli interesujecie się sportem, to zdecydowanie wiecie, że dbałość o najmniejsze szczegóły doprowadza profesjonalistów do zwycięstwa. Jeśli macie dobrą intuicję względem tego, kto może zwyciężyć dane wydarzenie, to spróbujcie legalnego obstawiania u bukmacherów. Betclic kod promocyjny to świetne rozwiązanie na start tej przygody.

Jak ceramidy działają na naszą skórę?

Warto teraz skupić się na tym, jaki właściwie wpływ ceramidy mają na naszą skórę na co dzień. Otóż wiadomo, że promienie UV, pot, zanieczyszczenia oraz inne czynniki mogą powodować podrażnienia i stany zapalne skóry. Ceramidy mają właściwości łagodzące. Nic dziwnego zatem, że pomagają one w redukcji zaczerwienienia, swędzenia i dyskomfortu. Działają kojąco na skórę, pomagając jej zachować równowagę i zdrowy wygląd nawet w trudnych warunkach.

Ponadto regularne stosowanie ceramidów może poprawić ogólną strukturę skóry, czyniąc ją gładszą, bardziej jednolitą i mniej podatną na uszkodzenia. Silna bariera ochronna wspomaga regenerację naskórka. To natomiast przyczynia się do lepszego wchłaniania innych składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Dzięki temu skóra staje się oczywiście bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Trzeba tutaj dodać, że latem skóra często poddawana jest różnym zabiegom, takim jak depilacja, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Mogą one ją znacząco osłabić i podrażnić. Ceramidy wspierają regenerację skóry, pomagając jej szybciej wrócić do zdrowia. Na dodatek zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu oraz podrażnieniom, przyspieszając procesy naprawcze i przywracając skórze jej naturalną równowagę.

Zadbaj o pielęgnację skóry latem! - Postaw na ceramidy

Chcąc wprowadzić ceramidy do pielęgnacji, wybierajcie produkty nawilżające. Mogą to być zarówno kremy do twarzy, jak i balsamy do ciała. Stosowanie ich regularnie, zwłaszcza po kąpieli lub prysznicu, pomoże wzmocnić barierę ochronną skóry i utrzymać jej odpowiednie nawilżenie. Innym wyborem jest serum uznawane za doskonały sposób na dostarczenie skórze skoncentrowanej dawki składników aktywnych.

Stosujcie je rano i wieczorem przed nałożeniem kremu, aby wzmocnić działanie nawilżające i regeneracyjne. W okresie letnim, kiedy skóra jest bardziej narażona na uszkodzenia, może okazać się niezwykle skuteczne.

artykuł sponsorowany 




reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM