Wilanowskie Centrum Integracji Sensorycznej
adres | ul. Branickiego 10/113, Warszawa |
---|---|
www | www.sensorykawilanow.pl |
sensorykawilanow@wp.pl | |
tel. | 788 670 086 |
Z pasji naszego życia stworzyliśmy Wilanowskie Centrum Integracji Sensorycznej - miejsce przyjazne wszystkim dzieciom i rodzicom.
W naszym Centrum dzieci podczas aktywnej i kreatywnej zabawy pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, mają możliwość wszechstronnie udoskonalać i wzmacniać swój rozwój podczas zajęć z:
- Integracji Sensorycznej (również w języku angielskim)
- Logopedii
- Metody Krakowskiej
- Psychologiem
- Terapii ręki
- Trening Słuchowy Johansena
- Fizjoterapii
- Trening słuchowy Neuroflow
- Reedukacji
- Trening Zastępowania Agresji u dzieci
- Trening Umiejętności Społecznych
- Terapia karmienia, terapia wybiórczości pokarmowej - Diagnoza ADOS-2
- Terapia Elektrostymulacji w logopedii
Podczas gdy nasz personel troskliwie zajmie się każdym dzieckiem, rodzic znajdzie tutaj chwilę odpoczynku przy dobrej herbacie lub kawie, oraz zawsze chętny i kompetentny personel do rozmowy o postępach w rozwoju jego dziecka.
Każde z dzieci uczęszczających do nas na zajęcia gratisowo otrzymują inspiracje do twórczej zabawy w domu, czym wspierają terapie prowadzoną w Centrum.
Dodatkowo na terenie naszego Centrum oraz poprzez naszą stronę www.sensorykawilanow.pl oraz http://zabawkizsensem.pl prowadzimy dla Państwa sklep internetowy z wyselekcjonowanym i sprawdzonym asortymentem do terapii sensorycznej i logopedycznej oraz kreatywnymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku.
KILKA SŁÓW O TRENINGU SŁUCHOWYM dr JOHANSENA...
Jednym ze sposobów pomocy dzieciom z trudnościami w nauce, opóźnionym rozwojem mowy, nadpobudliwością jest Indywidualna Stymulacja Słuchu dr Johansena. Wiele przypadków trudności w nauce, zaburzeń artykulacji, nadpobudliwości, zaburzeń emocjonalnych ma źródło w trudnościach przetwarzania dźwięku na poziomie centralnym.
Wśród czynników, które mogą wpływać na powstawanie problemów z centralnym przetwarzaniem słuchowym wyróżnia się:
zapalenie ucha środkowego,
sączkowanie uszu,
genetyczne predyspozycje np.: dysleksja
wcześniactwo,
niedotlenienie w czasie porodu,
urazy głowy.
Program terapii jest indywidualnie dostosowany do potrzeb dziecka. Terapia odbywa się w domu ( w przyjaznym i bezpiecznym środowisku). Koszt terapii jest niższy w porównaniu z innymi terapiami słuchowymi i „rozłożony” w czasie.
Diagnoza to audiometryczne badanie słuchu obejmujące badanie jedno i obu uszne, testy na lateralizację oraz test dychotyczny Johansena. Na podstawie diagnozy przygotowywany jest indywidualny program stymulacji słuchowej w formie przyjemnych dla ucha utworów muzycznych. Program dźwiękowy nagrywany jest na płytach CD. Postępy terapii słuchu są kontrolowane co 4-8 tygodni (zależnie od wieku), za każdym razem pacjent otrzymuje nową specjalnie dla niego przygotowaną płytę CD z programem terapeutycznym. Cały program stymulacji trwa 6-18 miesięcy
Diagnoza jest postawiona na podstawie wykonanego za pomocą audiometru badania słuchu oraz dokładnego zbadania lateralizacji. Na tej podstawie przygotowywany jest indywidualny program stymulacji słuchowej oparty na specjalnie nagranej na syntezatorze przyjemnej dla ucha muzyce, której należy słuchać 10-15 minut dziennie przez 6 dni w tygodniu przez wysokiej klasy słuchawki, w domu o zbliżonej porze dnia (sugerowane godziny wieczorne). Program dźwiękowy nagrywany jest na płyty CD. Muzyka jest tak skomponowana, aby obejmować swoim zakresem różne częstotliwości, w zależności od potrzeby stymulacji. Cały program trwa 6-18 miesięcy(w zależności od postępów i systematyczności pacjenta)., dzieci najczęściej potrzebują 9- 10 miesięcy. Postępy kontrolowane są przez terapeutę co 6-8 tygodni. Terapia kończy się powoli poprzez zmniejszanie liczby dni i czasu słuchania płyt.
Dla kogo?
Z terapii słuchowej metodą Johansena mogą korzystać małe dzieci (od 3 r. ż.), młodzież i dorośli
- z opóźnionym rozwojem mowy,
- z dysleksją,
- z ADHD,
- z zaburzeniami koncentracji,
- z zaburzeniami uwagi słuchowej,
- z zaburzeniami percepcji słuchowej,
- z trudnościami w zrozumieniu i zapamiętaniu instrukcji, poleceń,
- z osobami z porażeniem mózgowym,
- z osobami, które wykazują nadwrażliwość na dźwięki,
- z osobami z autyzmem.
Program metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena wpływa nie tylko na słuch ale również usprawnia:
uwagę i koncentrację;
rozumienie mowy;
artykulację;
komunikację;
prawidłową pisownię;
czytanie;
koordynację ruchów;
motorykę;
harmonizuje napięcie mięśniowe co wpływa na postawę ciała;
samoocenę;
wpływa na postępy w rozwoju i nauce;
Następnie ważne są regularne spotkania z fizjoterapeutą, który naucza dziecko prawidłowego ruchu i kontroli postawy w sposób zorganizowany i zgodny z etapami osiągnięć psychoruchowych dziecka. Wykorzystując elementy metody NDT-Bobath, Integracji Sensorycznej, Korektywy i kompensacji wad postawy i stóp rehabilitacja dziecka odbywa sie w sposób ciekawy i rozwijający dla dziecka, angażując w zajęcia również rodziców.
1. Instruktaż pielęgnacyjny i noszenia niemowląt
2. Terapia niemowląt i małych dzieci od 0 do 3 lat.
3. Zajęcia korektywy i kompensacji wad postawy i stóp.
Zapraszamy :)