Warszawski krajobraz - wokół skarpy wiślanej i pradoliny Wisły

Termin 2017-09-14
17:30 - 19:30
Miejsce Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa
Wstęp wolny
Opis

Zapraszamy na kolejną debatę w cyklu „Przestrzeń wartości”, która odbędzie się 14 września 2017 roku o godzinie 17:30 w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tematem debaty będzie „Warszawski krajobraz – wokół skarpy wiślanej i pradoliny Wisły”.

Celem spotkania jest przestawienie nowych możliwości ochrony krajobrazu (szczególnie Wilanowa) wynikających z kooperacji z organizacjami pozarządowymi. Wpływ tych środowisk na otaczający krajobraz oraz propagowanie tej tematyki wraz z angażowaniem lokalnych społeczności mają coraz większe znaczenie.

Wydarzenie odbędzie się w ramach orgaznizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa obchodów 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczne hasło przewodnie „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” także nawiązuje do tych kwestii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym problemy ochrony unikatowego krajobrazu Wilanowa nie są obojętne. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do lepszego rozpoznania występujących problemów planistycznych i być może będzie otwarciem dla poszukiwania optymalnych rozwiązań. 

Program debaty:
17:30 – Paweł Jaskanis (Dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie) – przywitanie gości.
17:45 – Andrzej Górz (Otwarty Jazdów) – „Osiedle Jazdów – domki fińskie na koronie skarpy warszawskiej"
18:00 – Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis (Grupa Projektowa Centrala) oraz Grzegorz Gądek (Fundacja Skwer Sportów Miejskich) – „Ochrona poprzez zarządzanie – rewitalizacja Warszawianki” 
18:20 – dyskusja
19:30 – planowane zakończenie spotkania.

 

 

wilanow_warszawskikrajobraz.jpg

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje